NVIDIA znepříjemnila prodeje bundlovaných her s grafikami

Společnost NVIDA se rozhodla v těchto dnech pozastavit pomalu bující trh dotýkající se spotřebitelských opětovných prodejů herních kódů přibundlovaných ke grafickým kartám.

Doposud bylo tradicí, že když jste si pořídili grafiku jako je GTX 1080, dostali jste hru zdarma. Její kód šlo prohnat skrze web NVIDIA a tam ho „proměnit“ na klíč jakoby od/ze Steamu, Originu či Microsoftu. Mnoho uživatelů tyto kódy též prostě hned zobchodovalo na eBay, aby si trochu zlepšili rozpočet po nákupu drahé karty.

S novou politikou firmy to ale bude téměř nemožné, zdá se… Jak se NVIDIA v této věci totiž dále vyjádřila, tyto kupóny jsou „myšleny pro původní majitele her“ a nikoho jiného. Bude tudíž nutné projít pouze GeForce Experience online a prolinkovat se na patřičný obchod.

Naneštěstí, aplikace rovněž otestuje váš hardware „aby se NVIDIA ujistila, že je hra spouštěna na odpovídajícím GPU“. NVIDIA neřekla ani slovo o tom, že je to celé navázané na konkrétní kartu či jen skupinu karet, takže uvidíme časem…

Je fakt, že NVIDIA se možná snaží zastavit i nedávné fiasko týkající se objednávek GTX 1070, tehdy hráči získali Gears of War 4 kód, poté kartu vrátili a hru zdarma si ponechali. Někdo si též myslí, že za tím stojí prostě touha více mezi hráči rozšířit popularitu GeForce Experience. A klidně to celé může pocházet i od prodejců, jenž by rádi přehlednější trh a více zisků…

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient