Chcete podnikat v gastroprůmyslu a vytvořit prostor, který bude nejen luxusním, ale také elegantním místem, kde se budou potkávat nejen vaši přátelé a rodina, ale také se sem budou vracet spokojení zákazníci? Inspirujte se, jak na to.

Vyberte místo

Pokud jste se rozhodli otevřít vlastní restauraci, tak byste měli vybrat také správné místo. Přemýšlejte nad tím, aby bylo dostupné pro ostatní, aby se dalo u vaší nové restaurace dobře zaparkovat, případně aby nebyla příliš ukryta před zraky potenciálních hostů. Ideálním místem je takové, které bude blízké vašemu stylu. Pokud plánujete venkovskou a rustikální restauraci s domácí kuchyní, skvěle se bude vyjímat, když bude v okolí příroda, pokud plánujete kavárnu, bar nebo restauraci ve městě, tak se nebojte ani hlavní ulice.

Styl a design

Při plánování restaurace myslete také na její styl. Neměla by kombinovat více stylů a designů najednou. Pokud chcete být originální, odlišit se a zároveň zaujmout, tak si vymyslete něco, co není v daném místě tak časté nebo co je neobvyklé. Nemusíte však design překombinovat, v jednoduchosti je někdy krása. Hlavně, co se týče gastronomických zařízení. Zkuste vsadit na jednoduchou eleganci a skvělou kuchyni.

Nábytek a zařízení

Ke skvělé kuchyni vám pomůže kvalitní zařízení, nerezový nábytek, který se vám bude lépe udržovat, a chytré spotřebiče, které budou vašimi pomocníky. Pokud plánujete otevřít restauraci, tak myslete také na to, jakou kuchyni chcete vařit a jaké kuchaře budete zaměstnávat. Najděte si lidi, které vaření baví a společně tak naplánujete dokonalé lahodné menu.

Profesionální spotřebiče

Velkým pomocníkem ve vaší nové restauraci bude profesionální konvektomat, ten slouží nejen k běžnému vaření, ale také k vaření v páře, k pečení, ať už se jedná o maso nebo dokonce o dezerty. V restauraci by mezi gastro vybavením rozhodně neměl chybět ani výčep, který se skládá z výčepního stojanu, jako je například beethoven, a pivního chladiče. Velké množství hostů můžete nalákat k návštěvě na točené kvalitní pivo, které třeba jinde nemají.

Přístup pracovníků

Najděte si kuchaře, barmany a veškerý personál, který bude práce bavit a bude se vám s nimi dobře spolupracovat. Velkou část svého času budete trávit v práci, a tak chcete mít kolem sebe lidi, se kterými vycházíte. Navíc právě personál tvoří atmosféru a duši restaurace.

Práce, která baví

Myslete na to, že každý zákazník by měl být tak spokojený, aby se rád vracel. Pokud vás práce s lidmi a v gastro zařízení bude bavit, bude to na vás vidět, ostatní lidé to navíc vycítí. Vytvořte elegantní a luxusní restauraci v jednom a nechte svou práci a skvělé pokrmy mluvit za vás.

Vložit komentář

Komentáře