Kvalitní matrace jako záruka spokojeného spánku

matrace

Právě kvalitní matrace může být mnohem důležitější, než je třeba rám masivní postele. A pokud je pod ní i kvalitní rošt, budete spát jako na obláčku. Výběr je opravdu široký.

Dnes si můžete vybírat z široké škály rozměrů, výšek i tvrdostí matrace. Vždy by však měla rozměrově perfektně pasovat na vaši postel. Prodávají se různé druhy materiálů a variant, jako jsou matrace zdravotní, pružinové, pěnové, latexové či taštičkové. Kvalitní matrace vám bude sloužit dlouhá léta.

Jak si kdo ustele…

Při výběru matrace dejte právě kvalitu na první místo a rozhodně nešetřete. Novou matraci si určitě před jejím zakoupením vyzkoušejte a pečlivě si přečtěte veškeré produktové informace, pokud ji nakonec rozhodnete pořídit přes internet. Mnoho internetových obchodů má kamennou prodejnu, kde si zboží můžete v klidu osobně prohlédnout, vyzkoušet objednat a nechat si jej přivézt až domů.

Rozdíly mezi matracemi

Každá dostatečně kvalitní a současně tvrdá matrace je zcela ideální pro bolavá záda. Na propracované matraci si mnohem lépe odpočinete, zrelaxujete a vyspíte se. Dostatečná tvrdost je důležitá pro zdravé spaní. Odborníci doporučují volit spíše tvrdší povrch, který tělu poskytne tu správnou oporu.

Zdravotní matrace

Zdravotní matrace zmírní zdravotní potíže a pomohou od bolesti zad, šíje, kyčlí, kloubů i svalů. Velmi vyhledávaným materiálem je paměťová pěna. Mnoho produktů má různé zdravotní certifikáty s garancí splnění veškerých požadavků pro zdravý spánek. Dopřejete si hluboký a kvalitní spánek, odpočinete si, zrelaxujete se a načerpáte energii.

Na co se zaměřit

Vybírat můžete podle mnoha aspektů. Jde především o materiál nebo jejich kombinaci, tvrdost, typ, jako třeba zdravotní nebo ortopedická, a také rozměry, kam patří kromě délky a šířky také výška matrace. Jiná velikost je vhodná na jednolůžko a jiná zase na manželskou postel. Vyšší matrace zaručí větší komfort a snadnější vstávání z postele. U každého produktu proto sledujte tvrdost, použité materiály, rozměry, výšku jádra a nosnost. Nakupovat můžete i v akcích za velmi příznivé ceny a nejméně s dvouletou záruku.