Jak nakupovat a prodávat v aukci přes internet?

Nákup a prodej předmětů v aukci zůstává velmi populární, pokud je nepřeberné množství starožitných televizních pořadů. Jak je však snadné nabídnout salónku a starožitnosti vynakládají dobré investice?

Jsme národ milovníků starožitností – 62% si myslí, že vypadají dobře v našich domovech, s art deco nejoblíbenějším stylem a všechno, co viktoriánský nebo gruzínský zůstane trvale populární.

Z veletrhu Art & Antiques, který provedl výzkum, říká, že i když žijeme v éře jednorázového nábytku, stále existuje velká žízeň po stylu a řemeslné minulosti: „Starožitnosti jsou oceňovány pro vlastnosti, které mohou přinést do našich domovů, zejména mezi těmi, kteří jsou frustrovaní z utrácení peněz za nábytek, který trvá jen několik let. “


„Starožitnosti jsou navíc jedinečné, často přicházejí s fascinujícím příběhem a dodávají vašemu domovu individualitu. Jsou cenově dostupné a lze je také efektivně kombinovat se současným uměním a nábytkem, “dodává.

Výzkum však také odhalil, že dvě třetiny lidí nevlastní tolik starožitností, kolik by chtěly.

Co koupit
Je příliš snadné poskytovat glib rady, jako je „kupovat moderní nábytek z poloviny století a ne hnědý nábytek z 19. století“, ale starožitnosti a sběratelský svět jsou v neustálém pohybu.

“Toby džbány, vzácná víčka hrnců a fanoušci nedávno viděli oživení.” Čínský nábytek z konce 19. století si vede velmi dobře a čínská keramika a umělecká díla zůstávají žádoucí, trh se starožitnostmi je však nepředvídatelný.

Kupující hledají vzácnost a kondici, “říká.

Především říká, že je důležité získat něco, co máte rádi: „Kupujte to, protože vás to usměje, když ráno přijdete dolů.“

Jak nakupovat  v aukci?
Nákup starožitností je snazší, než si lidé dokáží představit. Pokud vám tento proces neznáte, sdílí Andrew Aldridge v aukcích Henry Aldridge & Sons v Devizes své ukazatele za úspěch. “Před dražbou si vždy prohlédněte položky, které chcete koupit, a zjistěte nedostatky, o které máte zájem. Získejte od aukce co nejvíce informací.” Jejich úkolem je informovat vás o věku, historii a odhadované hodnotě. “ on říká.

„Před aukcí si vždy prohlédněte položky, které chcete koupit.“
Pokud máte zájem o kus nábytku, zkontrolujte jeho rozměry, abyste věděli, že se vejde do vašeho domu. A mějte na paměti, že takzvaná omezená vydání by se mohla rozšířit na „omezená“ na milion kusů.

Jakmile víte, za co se ucházíte, nejdůležitějším radou je stanovení limitu, říká pan Aldridge: „Je snadné se nechat unést a nabídnout více, než jste zamýšleli. Nabídnete tím, že zvednete paži dražiteli – dny poškrábání nosu a koupě něčeho jsou dávno pryč! Mnoho salónků dokonce nabízí zařízení, ve kterém můžete podávat nabídky na svém smartphonu nebo tabletu. “

Je důležité vědět, že cena kladiva není konečná cena, kterou zaplatíte, dodává: „Většina dražebníků účtuje kupní prémii, takže je musíte do rozpočtu zahrnout.

Toto je nastavená částka, kterou dražebník účtuje za cenu kladiva, obvykle 20% plus DPH, takže budete platit další poplatek. “

Vložit komentář

Komentáře

ZANECHTE ODPOVĚĎ