Vánoční dárek pro ženu aneb prostíráme s olivami

Někdo bere kuchyni jako radost a objevování nových a nových věcí, jiný zase spíše jako mučení a nutné zlo. A do které skupiny patříte vy? Pokud do první, lze vám jen gratulovat, protože si života vychutnáváte skutečně plnými doušky. Dopřát si dobré jídlo není nic složitého, rozhodně nemusíte strávit u plotny a hrnců celý den. A když využijete olivový olej jako tajnou ingredienci, určitě správně tušíte, že výsledek bude úplně jiný než dříve. Chuť i vůně se dostanou do úrovně many nebeské.

Najděte pod svátečním smrčkem krásné věci

Když se vydáte objevovat nové kraje a lokality, odnesete si odtud i povědomí o receptech, které jsou pro dané místo typické. To pak může posloužit jako vodítko, když se chystáte na sváteční shon a hledáte, jaký vánoční dárek by se vám líbil pro členy rodiny. Hlavní jsou koníčky, bez zájmů bychom volný čas skutečně jen prolelkovali a mohou se také stát vodítkem při pořizování štědrovečerních pozorností. Pokud je totiž zužitkujete správně, doslova a do písmene kápnete do noty obdarovaným. Ti se pak budou cítit velmi příjemně, někdo na ně totiž myslel a dal si opravdu záležet.

Ať už je to dárek pro ženu nebo pořizujete naopak dárek pro muže, vždycky můžete udělat radost olivovým tajemstvím. Malá ochutnávka neuškodí, připravena je řada malých vzorků ze Španělska nebo Chorvatska. Steak, krkovička, lososí tatarák nebo čokoládový dort, repertoár olivových produktů je obrovský a stranou nezůstanou ani dezerty. Se špagetami nebo rajčaty si olivy rozumějí, aby také ne, když je Italové společně dovádějí k dokonalosti! Pokud tedy hledáte prezent pro své blízké, podívejte se na olivum.cz, obchod, kde je extra panenský olivový olej ústředním tématem. Ochutnejte řecké odrůdy, dejte přednost Andalusii, Istrii nebo jiným regionům jižní části Evropy.

Napsat komentář