Chodíte často do přírody? Pokud ne, měli byste začít. Můžete zde totiž narazit na mnoho krásných věcí. Ať už se jedná o stromy či jiné rostliny nebo zvířata, budete nadšení. V některých případech musíte být opatrní. Lze v přírodě narazit také na nebezpečná zvířata, kterým byste se měli vyhnout obloukem. Pojďme se tedy podívat, co zdě můžete spatřit a na co si dát pozor.

Příroda a její rostliny

Pokud jste z města, udělají vám radost samotné rostliny. Můžete zde zahlédnout mnoho druhů stromů a keřů. Narazit můžete i na chráněné druhy květin, jako například na bleduli jarní, černuchu rolní nebo také nádherný hvozdík lesní.

Tradiční lesní zvěř

Ke klasickým lesním zvířatům řadíme jeleny. Nejčastěji jsou hnědě zbarvení a mohou vážit až 250 kg. Pouze jejich paroží váži kolem 8 kg. Na jaře jej však shazují a doroste jim nové.

K dalším zvířatům, které v lese můžete spatřit, řadíme veverky s nejrůznějším zbarvením, lasičky a někdy i zajíce, kteří se drží převážně na okrajích lesů.

výlet do přírody

Ptáků zde žije spousta

V lesích spatříte například sojku. Zahlédnout můžete i typické noční ptáky, jako je sova nebo sýček. Častý je i datel, kterého poznáte podle červené čepičky a toho, že umí dokonale šplhat po stromech. Má k tomu přizpůsobené drápy.

Kdo vás může v lese ohrozit?

Pozor si musíte dávat na medvědy. Většinou jsou plaší, a pokud budete vydávat nějaké zvuky, nepřiblíží se k vám. Ovšem nemusí to tak být vždy. Jestliže by se k vám medvěd přiblížil, mohl by vás klidně napadnout. Jedná se o velmi obrovského savce, a pokud to bude například samice s mláďaty, nemuselo by to dopadnout vůbec dobře. Kde můžete na medvědy narazit? Jedná se především o oblast Beskyd.

Nebezpeční mohou být také divočáci, kteří u nás v České republice také žijí nebo lišky. U lišky buďte obezřetní obzvláště, pokud má mláďata.

Pozor si dejte na červené mravence, kteří vás mohou poštípat. Často mají v lesích obrovská mraveniště, které nelze přehlédnout.

Vložit komentář

Komentáře